Достапни линкови

Тунелите во Газа: зошто се изградени и за што служат?


Тунелите во Газа: зошто се изградени и за што служат?
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

Стотици километри тунели во Газа првично се копани за шверц, но по доаѓањето на Хамас на власт, мрежата е проширена и служи за складирање оружје и за напади врз Израел.

Категории

XS
SM
MD
LG