Достапни линкови

Треновски: Платите и пензиите притиснати меѓу животниот стандард и инфлацијата


Треновски: Платите и пензиите притиснати меѓу животниот стандард и инфлацијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:36 0:00

Јас би размислувал за некоја обратна прогресија на зголемување на пензиите, односно постепено да се направи некоја прогресија со која оние од најранливите категории пензионери би добиле малку поголемо зголемување отколку другите, вели во неделното интервју за РСЕ професор Борче Треновски.

Категории

XS
SM
MD
LG