Достапни линкови

Трендафилов - Синдикалната кошничка ќе расте и во февруари


Трендафилов - Синдикалната кошничка ќе расте и во февруари
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:49 0:00

Очекуваме и овој месец да се зголеми Синдикалната потрошувачка кошничка и покрај владите мерки за замрзнување на цените, вели претседателот на ССМ Слободан Трендафилов во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Тој зборува и дека предложени се низа закони кои предвидуваат намалување на платите на работниците и дека планираат протести, ако законите бидат усвоени.

Категории

XS
SM
MD
LG