Достапни линкови

"Да сум орел" - човекот птица од Белорусија

Запознајте го стариот орнитологот кој се качува на дрвја во шумите во Белорусија за да гради гнезда за загрозени птици грабливки.​

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG