Достапни линкови

Телохранителите на Путин: Седумина кои станаа високи функционери


Телохранителите на Путин: Седумина кои станаа високи функционери
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Некогаш беа лични телохранители на рускиот претседател Владимир Путин, но сега имаат високи позиции како гувернери и владини службеници. Еден од нив дури тврди дека го спасил Путин од мечка. Тој сега е секретар на претседателскиот советодавен одбор.

Категории

XS
SM
MD
LG