Достапни линкови

Вера Коцо: Распуштање на Судскиот совет е политичка мерка


Вера Коцо: Распуштање на Судскиот совет е политичка мерка
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:24 0:00

Поранешниот судија во Врховен суд, Вера Коцо смета дека се политичка мерка најавите за распуштање на Судскиот совет. Вели кредибилитетот на актуелниот состав е нарушен, мора да се поведаат дисциплински постапки. Таа говори и за Советот на јавни обвинители и за изборот на Претседател на Уставен суд.

Категории

XS
SM
MD
LG