Достапни линкови

Сенди немилосрдна за истокот на САД

Неколку десетици жртви, милиони луѓе без струја и блокирани поради поплавени патишта и тунели. Тоа се уништувачките последици од супре бурата Сенди која го погоди источното крајбрежје на соединетите држави.
Покажи повеќе

XS
SM
MD
LG