Достапни линкови

Столтенберг: НАТО сојузниците се решителни да и помогнат на Украина да победи


Столтенберг: НАТО сојузниците се решителни да и помогнат на Украина да победи
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:38 0:00

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во интервју за РСЕ вели дека сојузниците на НАТО се посветени да направат повеќе за да обезбедат Украина да победи во битка за протерување на руските сили, при што Алијансата „значително го променила“ својот став за обезбедување понапредно оружје за Киев.

Категории

XS
SM
MD
LG