Достапни линкови

Соседи кои не пијат кафе заедно - штабови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ еден спроти друг


Соседи кои не пијат кафе заедно - штабови на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ еден спроти друг
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

На улица Македонија во Скопје, штабови на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ се еден спроти друг, но луѓето во нив, речиси и да не комуницираат меѓусебно. И од двете страни има волја да седнат заедно, да испијат кафе, да поразговараат, но, засега никако да го „скршат мразот“.

Категории

XS
SM
MD
LG