Достапни линкови

„Сакам да се најде убиецот на мојот брат, не е виновен целиот српски народ“


„Сакам да се најде убиецот на мојот брат, не е виновен целиот српски народ“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:12 0:00

Адил Суљиќ беше еден од илјадниците муслимански мажи и момчиња масакрирани во Сребреница за време на војната во Босна. Неговата сестра, Нура Беговиќ, подоцна ги донираше остатоците од неговата облека во меморијалниот центар во Поточари. Беговиќ го опишува значењето на сеќавањето на нејзиниот брат.

Категории

XS
SM
MD
LG