Достапни линкови

Протести во Прешево по отстранувањето на споменикот

Српските власти на 20.01.2013 го отстранија споменикот на Ослободителната војска на Прешево, Бујановац и Медвеѓа. Албанците од регионот, во Прешево одржуваат протестни собири, искажувајки го револтот од одој потег на Владата на Србија.

Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG