Достапни линкови

Сопруги на украински војници бараат мажите да им се вратат дома


Сопруги на украински војници бараат мажите да им се вратат дома
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Во Дњипро, Украина, сопруги на украински војници протестираа против мобилизацијата. Bараа да се утврдат јасни рокови за служење во војска, односно тоа да биде најмногу година ипол. Според нив, војската се покажала како „крепосништво“, бидејќи, некои се борат уште од првите денови на руската инвазија и сè уште не добиле одмор.

Категории

XS
SM
MD
LG