Достапни линкови

Со шок бомби против анти-владините демонстранти во Ереван


Со шок бомби против анти-владините демонстранти во Ереван
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Полицијата во Ерменија употреби шок-бомби против демонстрантите пред парламентот во Ереван. Демонстрантите, предводени од надбискупот Баграт Галстанијан, се собраа во главниот град на Ерменија на 12 јуни барајќи оставка од премиерот Никол Пашинијан. Портпаролот на Министерството за внатрешни работи за РСЕ изјави дека до 20 часот биле приведени 70 лица и дека и имало повредени и демонстранти и полицајци.

Категории

XS
SM
MD
LG