Достапни линкови

Со автобус полесно до Берлин отколку до Делчево


Со автобус полесно до Берлин отколку до Делчево
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:04 0:00

Со автобус, без проблем ќе стигнете до кој било град во Европа, но речиси до ниеден град во источна Македонија. Внатрешните меѓуградски линии се болна точка за граѓаните, посебно за повозрасните, кои од градовите во внатрешноста буквално се мачат да пристигнат до метрополата, но и до околните градови. Од Автобуската станица во Скопје, со која стопанисува фирмата „Руле Турс“, велат дека истокот е посебно критичен.

Категории

XS
SM
MD
LG