Достапни линкови

Смртоносни експлозии го потресоа Пакистан пред парламентарното гласање


Смртоносни експлозии го потресоа Пакистан пред парламентарното гласање
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Повеќе од 20 луѓе загинаа, а дваесетина се повредени во експлозии во пакистанската провинција Балучистан еден ден пред парламентарните избори. Вработените во итната помош итно ги префрлија ранетите во болница во главниот град на провинцијата, Квета, на 7 февруари.

Категории

XS
SM
MD
LG