Достапни линкови

Сиљановска: Политички актери од Русија има, но тие се маргинални


Сиљановска: Политички актери од Русија има, но тие се маргинални
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:59 0:00

Кандидатката за претседател Гордана Сиљановска-Давкова смета дека има руско влијание, но е многу мало. За неа Северна Македонија била последен пат горда пред потпишувањето на Преспанскиот договор. Одбива да биде поврзувана со поранешни функционери од ВМРО ДПМНЕ кои завршија на црната листа на САД.

Категории

XS
SM
MD
LG