Достапни линкови

Шуто Оризари доби гинеколог, но снемува пациентки


Шуто Оризари доби гинеколог, но снемува пациентки
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Во најголемата ромска општина има 8.000 пациентки во репродуктивно здравје. Од нив, 2.500 имаат здравствено осигурување, но не избрале матичен гинеколог. Уште 1.000 пациентки немаат здравствено осигурување. Ординацијата на д-р Крстевски е трета во последните седум години. Двете претходни затворија

Категории

XS
SM
MD
LG