Достапни линкови

Што се случува на ЛГБТ „терапијата за конверзија“ во Русија?


Што се случува на ЛГБТ „терапијата за конверзија“ во Русија?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Русите кои биле подложени на терапија за конверзија на ЛГБТ во Русија, говореа за РСЕ за бруталниот третман што го доживеале. Едно лице кое сакало да се подложи на операција за промена на полот се сеќава дека било принудено да кастрира свиња.

Категории

XS
SM
MD
LG