Достапни линкови

Што сакаат Пакистанците од идната власт?


Што сакаат Пакистанците од идната власт?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Во Пакистан утре (8 февруари) се гласа на парламентарните избори. РСЕ разговараше со едно семејство од градот Пешавар за нивните надежи за иднината. Додека студентката Еша Кан рече дека сè уште се надева на слободни избори и политички промени, нејзините родители, Мохамад Аслам и Канвал Кан, велат дека сакаат да видат поевтин бензин, намирници и достапно образование.

Категории

XS
SM
MD
LG