Достапни линкови

Од урнатини до станбено деловен комплекс: Што ќе гради зетот на Трамп во Белград?


Од урнатини до станбено деловен комплекс: Што ќе гради зетот на Трамп во Белград?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Српската влада потпиша 99-годишен закуп со кој и овозможува на компанијата во сопственост на Џаред Кушнер да го претвори поранешниот главен штаб на Југословенската армија во Белград, во комерцијален простор. Кушнер, зетот на Доналд Трамп, објави неколку детали за проектот, но некои го оспоруваат.

Категории

XS
SM
MD
LG