Достапни линкови

Што има во новиот американски пакет оружје за Украина?

Вашингтон на 24 април најави нов пакет воена помош за Украина. Пакетот содржи вооружување и опрема. Првите пратки, според најавите, се очекуваат наскоро.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG