Достапни линкови

Шест месеци се складирало олово во Ѓорче Петров, Државниот инспекторат не знаел


Шест месеци се складирало олово во Ѓорче Петров, Државниот инспекторат не знаел
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:40 0:00

Стотици тони опасен отапд од топени алумулатори со месеци бил нелегално складиран на приватни парцели во селото Орман, во скопската населба Ѓорче Петров, а за тој период не знаеле ниту државните инспектори, ниту општинските, вели директорот на Државниот инспекторат Сретен Стојковски во неделното интервју на Радио Слободна Европа. Државните инспектори реагираа во изменативе денови, откако информацијата ја објавија инспекторите на Општина Ѓорче Петров.

Категории

XS
SM
MD
LG