Достапни линкови

Судир меѓу ултрадесничарите и полицијата на српската страна на преминот Јариње


Судир меѓу ултрадесничарите и полицијата на српската страна на преминот Јариње
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Десетици поддржувачи на екстремната десница се собраа на српската страна од граничната порта Јариње со Косово на 18 декември. Тие се судрија со српската полиција во обид да стигнат до косовската страна на преминот каде што беше распоредена мисијата на НАТО КФОР. Собирот го организираше Народната патрола, српска ултранационалистичка про-Кремљ група.

Категории

XS
SM
MD
LG