Достапни линкови

Самоодбрана за жените: „Стравот е најголемиот непријател“


Самоодбрана за жените: „Стравот е најголемиот непријател“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Во Подгорица, Црна Гора, отворен е женски клуб за самоодбрана. Станува збор за редовен тренинг во фитнес-центар, но и начин учесничките да стекнат самодоверба и да се спротивстават на секаков вид на напад, во општество во кое сè уште толерира насилство врз жените. Бројот на членки, велат, расте.

Категории

XS
SM
MD
LG