Достапни линкови

Самитот за мир во Украина со заклучок да се покани и Русија на наредниот


Самитот за мир во Украина со заклучок да се покани и Русија на наредниот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Во Швајцарија заврши меѓународниот самит на кој земјите се согласија со принципите на мировниот договор меѓу Украина и Русија и најавија дека ќе ја поканат Русија на втората меѓународна конференција. Околу 100 држави и организации присуствуваа на Самитот за мир во Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG