Достапни линкови

Агелер: Граѓаните сакаат да видат промени


Агелер: Граѓаните сакаат да видат промени
please wait

No media source currently available

0:00 0:18:43 0:00

За реформа на Судскиот совет треба да следи патоказот на ЕУ. Секогаш има ризик од корозивен капитал и граѓаните треба да бараат транспарентност од власта, вели американската амбасадорка Анџела Агелер за РСЕ. САД се задоволни што новиот премиер и неговите министри кажаа “Северна“ во заклетвата

Категории

XS
SM
MD
LG