Достапни линкови

Рустеми: Не ме викнале во обвинителството за проектот на „Бехтел и Енка“


Рустеми: Не ме викнале во обвинителството за проектот на „Бехтел и Енка“
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:55 0:00

Директорот на ЈПДП, Ејуп Рустеми тврди дека не е во застој изградбата на Коридор 8 и 10Д и покрај стопираната експропријација. „Тајниот“ проект е во обвинителството, но до сега не го повикале таму. Во интервјуто и за другите автопати кои ги рушат рекордите во времетраење на поправка или изградба.

Категории

XS
SM
MD
LG