Достапни линкови

Оружјето што Северна Кореја може да ѝ го обезбеди на Русија

Поглед на арсеналот на оружје на Северна Кореја, што рускиот претседател Владимир Путин очигледно се надева дека ќе го добие, додека руската воена машина продолжува со својата целосна инвазија на Украина


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG