Достапни линкови

Путин: Рубљата ќе се опорави


Путин: Рубљата ќе се опорави
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

На годишната прес конференција во Москва, рускиот претседател Владимир Путин изјави дека владата превзема адекватни мерки за надминување на кризата со курсот на рубљата и оти таа повторно ќе расте.

XS
SM
MD
LG