Достапни линкови

Руските затвори се празнат, осудениците и чуварите одат на фронтот во Украина


Руските затвори се празнат, осудениците и чуварите одат на фронтот во Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Со оглед на тоа што руското Министерство за одбрана регрутира илјадници осуденици да се борат во Украина, популацијата во затворите во Русија се намали, што доведе до затворање на некои затвори. Вработените во затворот, исто така, се пренасочуваат во Украина, каде што некои стануваат чувари на воените затвореници, а други ги ризикуваат своите животи на фронтот заедно со поранешните затвореници.

Категории

XS
SM
MD
LG