Достапни линкови

Русија користи модифицирани бомби од советско време


Русија користи модифицирани бомби од советско време
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:09 0:00

Русија користи модифицирани бомби од советската ера, според украинските војници и цивили во источниот регион Доњецк. Масивните кратери во и околу Адвијивка покажуваат дека ФАБ бомбите биле масовно користени од Русија при заземањето на градот.

Категории

XS
SM
MD
LG