Достапни линкови

Русија ја проширува контролата врз интернетот


Русија ја проширува контролата врз интернетот
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Руските пратеници го одобрија нацрт-законот со кој се проширува контролата на владата врз интернетот. Критичарите се плашат дека ова е најава за нова ера на широко распространета цензура во земјата.

XS
SM
MD
LG