Достапни линкови

Претседателот на Европскиот Совет им честита на Молдавија и Грузија


Претседателот на Европскиот Совет им честита на Молдавија и Грузија
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:24 0:00

Херман ван Ромпеј изјави дека нема сомнеж оти иницираната асоцијација со Молдавија и Грузија,за која се надева дека ќе биде потпишана следната година, ќе биде од корист за сите страни. Ромпеј зборуваше на самитот на Источното Партнерство во Вилнус

Категории

XS
SM
MD
LG