Достапни линкови

Ранувањето на словачкиот премиер Роберт Фицо

Словачкиот популистички премиер Роберт Фицо беше ранет во пукање на 15 мај и пренесен во болница. Инцидентот се случил во градот Хандлова, на околу 150 километри североисточно од главниот град, јавија словачките медиуми.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG