Достапни линкови

Ралев - Урбанизмот во Скопје не гарантира безбеден град


Ралев - Урбанизмот во Скопје не гарантира безбеден град
please wait

No media source currently available

0:00 0:14:00 0:00

Не е аргументирано зошто во Скопје со градат високи згради, кога тоа не влијае на подобрување на животот во градот, вели архитектот Мишко Ралев во интервју за РСЕ. Тоа е чудна тенденција во која се зеголемува за два пати максимална кота од плановите во 70-те и 80-те години, вели тој.

Категории

XS
SM
MD
LG