Достапни линкови

Путин на суд: Театарска претстава „Хаг“ во Националниот театар во Софија


Путин на суд: Театарска претстава „Хаг“ во Националниот театар во Софија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Рускиот претседател Владимир Путин и неговите соработници се соочуваат со трибунал за воени злосторства на сцената на Националниот театар во Софија. Претставата Хаг, на украинскиот драматург Саша Денисова, ја раскажува приказната за едно дете од Мариупол кое копнее по правда откако ги загуби членовите на семејството во руско бомбардирање.

Категории

XS
SM
MD
LG