Достапни линкови

„Путин мора да одговара“: вдовицата на Навални стравува од апсења на погребот во Москва


„Путин мора да одговара“: вдовицата на Навални стравува од апсења на погребот во Москва
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Погребот на починатиот опозициски лидер, Алексеј Навални, ќе се одржи на 1 март во московска црква во близина на неговиот дом. Во своето обраќање пред Европскиот парламент на 28 февруари, Јулија Навалнаја, неговата вдовица, рече дека телото на Навални било „злоупотребувано“ по неговата смрт.

Категории

XS
SM
MD
LG