Достапни линкови

Протести за европски плати за достоинствен живот


Протести за европски плати за достоинствен живот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Членови на Синдикатот на работниците од управата, правосудните ограни и здруженијата на граѓани (УПОЗ) од судската администрација од цела држава, протестираа во Скопје со барање за зголемување на платите за 78 проценти и враќање на додатоците на плата.

Категории

XS
SM
MD
LG