Достапни линкови

Протести на опозицијата пред парламентот во Тирана


Протести на опозицијата пред парламентот во Тирана
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:20 0:00

Тензично e во и надвор од албанскиот парламент, каде се одржува протест на опозицијата. Власта го одби барањето на опозицијата да се расправа околу истражувачките стории на италијанската РАИ 3 и најтиражниот германски весник „БИЛД“ каде Албанија е нарекувана наркодржава, како и барањето да му се дозволи на Сали Бериша, кој е во куќен притвор, да присуствува на седниците.

Категории

XS
SM
MD
LG