Достапни линкови

Промени во украинскиот воен врв - Сирски нов врховен командант


Промени во украинскиот воен врв - Сирски нов врховен командант
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Украинскиот претседател го наименува генерал полковник Олександр Сирски за врховен воен командант на земјата. Тој го замени генералот Валериј Залужни по неколкумесечни шпекулации дека е во судир со претседателот Володимир Зеленски околу стратегијата на бојното поле.

Категории

XS
SM
MD
LG