Достапни линкови

Пригожин - Од “готвачот на Путин“ до бунтовен платеник


Пригожин - Од “готвачот на Путин“ до бунтовен платеник
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Евгениј Пригожин, кој го предводеше вооружениот бунт во Русија, се претпоставува дека загинал во авионска несреќа на возраст од 62 години. Инцидентот се случи два месеци по бунтот. Пригожин помина години во советски затвор, пред да стане познат како „готвачот на Путин“ затоа што се збогати со договорите за угостителство во Кремљ.

Категории

XS
SM
MD
LG