Достапни линкови

Последен ден од примирјето меѓу Израел и екстремистичката Хамас


Последен ден од примирјето меѓу Израел и екстремистичката Хамас
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

На последниот ден од примирјето, на границата меѓу израел и Појасот Газа е мирно. Продолжува размената на заложниците и затворениците. Американскиот претседател Џо Бајден изрази надеж дека примирјето би можело да продолжи.

Категории

XS
SM
MD
LG