Достапни линкови

Поштарот сѐ поретко ѕвони, ниските плати ги избркаа поштарите


Поштарот сѐ поретко ѕвони, ниските плати ги избркаа поштарите
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:14 0:00

Со сопствено возило, искинати торби и прастари униформи, поштарот Сашо Смилевски веќе 34 години разнесува писма во реонот на населба Лисиче. Пратките на граѓаните доцнат и поради недостигот на поштари. А нивните ниски плати се причината поради која тие си одат.

Категории

XS
SM
MD
LG