Достапни линкови

„Поплава“ од ерменски бегалци од Нагорно Карабах


„Поплава“ од ерменски бегалци од Нагорно Карабах
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

Според властите во Ереван, повеќе од половина од населението од 120.000 етнички Ерменци кои живееја во Нагорно-Карабах побегнале во Ерменија. Патувањето за излез од регионот погоден од криза може да потрае со денови и многумина пристигнуваат исцрпени и гладни. Ерменските доброволци прават се што можат за да им пружат помош на десетици илјади раселени луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG