Достапни линкови

Почна кампањата за парламентарните избори во Франција


Почна кампањата за парламентарните избори во Франција
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

Во Франција е во тек кампањата за предвремените парламентарни избори, кои претседателот Макрон ги закажа за 30-ти јуни. Според анкетите на јавното мислење, предност имаат десничарите на мари ле Пен.

Категории

XS
SM
MD
LG