Достапни линкови

По 25 години, крај на бесплатната струја во северно Косово


По 25 години, крај на бесплатната струја во северно Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Жителите на северно Косово, област со мнозинско етничко српско население, конечно ќе бидат принудени да плаќаат сметки за електрична енергија според договорот кој се подготвувал со години. Планот за наплата ќе стави крај на 25-годишната бесплатна струја за четири општини.

Категории

XS
SM
MD
LG