Достапни линкови

Пет поенти за претседателските избори во Русија


Пет поенти за претседателските избори во Русија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:52 0:00

Во Русија, наредниот викенд, се одржуваат претседателски избори, на кои актуелниот претседател Владимир Путин, речиси сигурно ќе победи. Со тоа, Путин ќе биде со најдолг стаж на лидерската позиција во Русија, по Сталин.

Категории

XS
SM
MD
LG