Достапни линкови

Пендаровски: Најмногу потфрливме во борбата против корупцијата


Пендаровски: Најмногу потфрливме во борбата против корупцијата
please wait

No media source currently available

0:00 0:19:11 0:00

Немам направено стратешка грешка во досегашниот мандат, вели во интервју за РСЕ актуелниот претседател и кандидат за втор мандат Стево Пендаровски. Пендаровски опстојува во одлуката за потпишување на указот за измените на Кривичниот законик и вели дека довербата на граѓаните во правосудниот систем е на ниско ниво, најмалку заради законите, туку поради нивното неспроведување.

Категории

XS
SM
MD
LG