Достапни линкови

Патот на мигрантите од Централна Азија до САД


Патот на мигрантите од Централна Азија до САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:22:55 0:00

Асан Багишов помина повеќе од еден месец патувајќи низ Централна Америка со сопругата и трите деца, остварувајќи го својот сон за нов живот. Багишов е од Киргистан и е еден од сè поголемиот број луѓе од Централна Азија кои одат по тешка и опасна рута до Соединетите држави.

Категории

XS
SM
MD
LG