Достапни линкови

Дванаесет убиени во напад во канцелариите на сатиричен магазин во Париз


Дванаесет убиени во напад во канцелариите на сатиричен магазин во Париз
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:46 0:00

Најмалку 12 луѓе, меѓу кои 4-ца новинари и двајца полицајци, се убиени во денешниот напад врз канцелариите на францускиот сатиричен магазин Шарли Ебду во Париз, соопшти француската полиција.

XS
SM
MD
LG